Markas

Audi

Audi automobiļu kompānijas vēsture aizsākusies 1909. gadā, 16. jūlijā, kad konstruktors Augusts Horhs reģistrēja kompānijas nosaukumu. 1932. gada 29. jūnijā uzņēmuma — Horch, Wanderer, DWK un Audi — iestājās vienotā koncernā, ko nosauca par Auto Union GmbH, tādējādi radot mūsdienās tik plaši pazīstamo emblēmu, kurā savienoti četri apļi.
(Wikipedia)

Chevrolet(lacetti)

Chevrolet Lacetti ir vidējās klases (C klases) automobilis, ko izstrādājis Dienvidkorejas autoražotājs GM Daewoo. Modelis tiek ražots ar 5 durvju hečbeka, 4 durvju sedana un 5 durvju universāļa virsbūvēm. Modelis nomainīja Daewoo Nubira. Sedana un universāļa dizains izstrādāts itāļu dizaina ateljē Pininfarina, hečbeka dizains izstrādāts itāļa Džordžeto Džudžaro ateljē. Automobilis pirmo reizi izstādīts 2003. gada vasarā, bet ražošana uzsākta 2004. gadā. 2009. gadā Chevrolet Lacetti un Chevrolet Cobalt vietā izlaists jauns modelis Chevrolet Cruze.
(Wikipedia)

Citroën

Citroën (oficiālais nosaukuma Automobiles Citroën S.A.) ir Francijas autobūves uzņēmums. Ietilpst PSA Peugeot Citroën grupā. Dibināts 1919. gadā. Galvenais birojs atrodas Senvenā. Citroën rūpnīcas atrodas Argentīnā, Brazīlijā, Francijā, Portugālē, Slovākijā, Spānijā, Turcijā. Ir vairāki kopuzņēmumi un kopsadabībā ar citiem ir tapuši transportlīdzekļu modeļi; dažus modeļus ražo trešā puse. Uzņēmums aktīvi darbojas motoru sporta aktivitātēs, par kurām atbild Citroën Racing komanda. Tā ir veiksmīgi startējusi Pasaules rallija čempionātā un Pasaules vieglo automašīnu čempionātā.
(Wikipedia)

Daewoo (Eng)

Daewoo or the Daewoo Group was a major South Korean chaebol (conglomerate).
It was founded on 22 March 1967 as Daewoo Industrial and was dismantled by the Korean government in 1999. Prior to the Asian financial crisis, Daewoo was the second largest conglomerate in Korea after Hyundai Group, followed by LG Group and Samsung. There were about 20 divisions under the Daewoo Group, some of which survive today as independent companies.
(Wikipedia)

Ferrari

Ferrari S.p.A. ir Itālijas luksusa sporta automašīnu ražotājs. Uzņēmumu 1929. gadā dibināja Enco Ferrāri. Galvenā mītne atrodas Maranello Ferrari akcijas tiek kotētas Ņujorkas fondu biržā (simbols RACE) un Milānas fondu biržā. Lielākie akcionāri (2015. gada oktobrī): Fiat Chrysler Automobiles (81 %), Pjero Ferrari (10 %). Uzņēmums atbalsta Formula 1 komandu Scuderia Ferrari.
(Wikipedia)

Ford

Ford Motor Company jeb Ford ir ASV autobūves kompānija, kas ražo "Ford" markas automobiļus. Pasaulē ceturtā lielākā autobūves kompānija pēc visu laiku saražoto automobiļu daudzuma. Trešais lielākais ASV tirgū pēc GM un Toyota, un otrais Eiropā pēc Volkswagen. Ieņem 10. vietu lielāko ASV publisko kompāniju sarakstā Fortune 500 (2011) un 25. vietu lielāko pasaules korporāciju sarakstā Global 500 (2011). Galvenais kompānijas birojs atrodas Dīrbornā (Detroitas piepilsētā, Mičigānas štatā), bet Eiropas galvenā filiāle — Ķelnē, Vācijā.
(Wikipedia)

Lincoln

Lincoln Motor Company ( pazīstams arī vienkārši kā Lincoln ) ir sadalījums ASV bāzētā Ford Motor Company , kas pārdod luksusa transportlīdzekļus ar Lincoln zīmolu. Dibināta 1917. gadā Henrijs M. Leland , Lincoln ir bijusi meitas Ford kopš 1922. Kaut pašlaik pārdod galvenokārt Ziemeļamerikā , Ford ieviesa Lincoln zīmolu uz Ķīnu 2014. gadā Lincoln automašīnas tiek arī oficiāli pārdoti Tuvajos Austrumos , Dienvidkoreja un Japāna . Pašreizējais Lincoln modelis diapazons Ziemeļamerikā sastāv no divām sedans ( MKS un MKZ ), trīs crossover lietderība transportlīdzekļu ( MKC , MKT , un MKX ) , un divas sporta lietderība transportlīdzekļu ( Navigator / Navigator L ) . Lincoln arī pārdod divus transportlīdzekļus īpaši limuzīns / livreja izmantošanai , gan , pamatojoties uz MKT .
(Wikipedia eng)

Mercury

Mercury bija ASV tirgus iedalījums automobiļu ražotājs Ford Motor Company. Realizē galvenokārt kā neliels prēmiju zīmolu, dzīvsudraba tika izveidots 1938. gadā, aizpildot cenu atšķirības starp Ford un Lincoln transportlīdzekļu rindām. Līdzīgu lomu, dzīvsudraba partnersektoriem General Motors bija buiks un Oldsmobile, bet sacenšas vārdamāsa zīmola Chrysler (pēc atcelšanas DeSoto zīmolu 1960. gadā).
(Wikipedia eng)

Opel

Opel (Adam Opel GmbH) ir Vācijā bāzēts autobūves uzņēmums. Kompānijas sākums datējams ar 1863. gada 21. janvāri, savukārt automobiļu ražošana uzņēmumā sākās 1899. gadā. Kopš 1929. gada Opel ietilpst General Motors kompānijā kā meitas uzņēmums.
(Wikipedia)

Porsche

Porsche Vermögensverwaltung AG (Porsche AG) ir Vācijas autoražotnes kompānija, kas ietilpst Porsche SE holdingā. Lielākā daļa kompānijas pieder Porše ģimenei. Specializējas augstas klases sporta un apvidus automobiļu ražošanā, dizaina pakalpojumos un finansiālās operācijās. Kompāniju 1931. gadā dibināja Ferdinands Porše, austroungāru inženieris no Mafersdorfas, Austroungārijas (tagad Vratislavice, Čehija). Centrālais birojs atrodas Cufenhauzenē, Štutgartes piepilsētā. Pagaidām Porsche modeļu rinda sastāv no 5 sērijām: Porsche Boxster, Porsche Cayman, Porsche 911, Porsche Cayenne un Porsche Panamera.
(Wikipedia)

Subaru

Subaru ir Japānas auto kompānija, koncerna Fuji Heavy Industries meitas kompānija. Subaru auto kompānija nodibināta 1946.g, pirmais automobilis izlaists 1954.g.
(Wikipedia)

Škoda

Škoda ir Čehijā bāzēts autobūves uzņēmums, kas kopš 2000. gada ietilpst Volkswagen grupā (VAG). Tā tiek pozicionēta kā grupas sākuma līmeņa zīmols. 2012. gadā tika pārdotas 939 200 Škoda automašīnas.
(Wikipedia)

VAZ

VAZ-2101 "Žiguļi" ("Kapeika")— padomju vieglais aizmugurējās piedziņas automobilis ar sedana tipa virsbūvi. Pirmais modelis, kurš tika izlaists Volgas automobiļu rūpnīcā.
(Wikipedia search)

Volvo

Aktiebolaget Volvo (Volvo Group, Volvokoncernen) ir Zviedrijas kompānija, kas ražo komerciālo transportu, autobusus un inženiertehniku, braukšanas sistēmas kuģiem, kravas auto, aerokosmisko sistēmu detaļas, un veic to servisu. Iepriekš kompānija ražoja arī vieglos automobiļus, bet 1999. gadā to ar nosaukumu Volvo Personvagnar pārdeva koncernam Ford, kas 2010. gadā to pārdeva koncernam Geely.
(Wikipedia)